Fotoğraf Baskılarım İçin En İyi Fotoğraf Kaplaması Hangisi? (Parlak vs Mat vs İnci)

Fotoğraf Baskılarım İçin En İyi Fotoğraf Kaplaması Hangisi? (Parlak vs Mat vs İnci)

Evinizi dekore ederken, resimlerle kişiselleştirilmiş bir dokunuş eklemek heyecan verici. Çoğu Türk evi, aile, arkadaşlar ve favori tatil yerlerinin birçok unutulmaz fotoğrafını içerir.

Fotoğraflar bir odaya çok fazla kişilik ve sıcaklık katar. Hangi belleği yazdırmayı seçerseniz seçin, Pixzon'un özelleştirilmiş yazdırma seçenekleri bu dijital görüntüleri hayata geçirir! Ancak dekorasyon işi, söylemesi yapmaktan daha kolaydır. Bu kadar çok baskı seçeneği mevcutken, her bir fotoğrafın güzelliğini düzgün bir şekilde geliştirmek için hangi fotoğraf kağıdının ve bitişinin kullanılacağını bilmek zor olabilir.

Evinizi Baskılarla dekore edin İster çerçeve, fotoğraf duvarı veya kişiselleştirilmiş bir hediye için görüntü yazdırıyor olun, Fotoğraf Baskıları ile en değerli anılarınızı kolayca hayata geçirebilirsiniz. Yüksek kaliteli baskılarınızı özelleştirmek için mat, parlak veya sedefli fotoğraf kağıdı seçin.

Baskı ve fotoğraf görüntüleme yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olmak için, farklı baskı yüzeyleri hakkında bilgi içeren bu kolay kılavuzu ve hangi stilin hangi ekran tipine en iyi uyduğuna ilişkin ipuçlarını bir araya getirdik.

Fotoğraf Baskısı Nedir?

Fotoğraf Baskısı, bir fotoğrafın fiziksel kopyasıdır. Genellikle kimyasal olarak işlenir ve değişen boyut ve yüzeylerde gelir. Baskıdan önce baskının amacını göz önünde bulundurmalısınız. Fotoğrafı Çerçevelemek istiyorsanız, çerçevenin boyutunu ölçün ve buna göre yazdırın. Bir fotoğraf sergisi kurmak veya bunları karalama defterlerine yapıştırmak istiyorsanız, farklı kağıt kalitelerini keşfedebilirsiniz.

 

Fotoğraf Baskıları

 
Baskılarınız için bir Fotoğraf Kağıdı Kaplaması Nasıl Seçilir

 

Fotoğraf baskı tipi, mat, parlak, inci

mat

Mat bir yüzey, fotoğrafta herhangi bir parlaklık olmadığı anlamına gelir. Sıfır parlaklığa sahiptir. Mat fotoğraflarda parlak fotoğraflarda görülen parlama olmaz. Fotoğrafların düz görünmesini sağlar. Bu nedenle, cam çerçevede veya daha parlak alanlarda görüntülemek istediğiniz fotoğraflar için harika bir seçenek. Işık bu yüzeyden yansımadığı için oturma odaları veya ofisler gibi daha sakin alanlarda faydalı olabilir.

Mat fotoğraf, parmak izlerinden daha az etkilenir. Bu kalite nedeniyle, bu fotoğraflar, scrapbooking için kullanıldığında harika çalışıyor.

Siyah beyaz fotoğraflar da mat bir yüzeyde harika görünür.

 

Parlak

Matın tersi olan parlak yüzey, her görüntüye parlaklık katar. Özellikle buzdolabınızda, vitrinlerde vb. görüntülemek için günlük fotoğraflar için en yaygın seçimlerden biridir. Parlak kaplama, parlaklığı renkleri güçlendirdiği, cilt tonlarını iyileştirdiği ve fotoğraflardaki küçük kusurları telafi edebildiği için çok popülerdir.

Bu, düğün davetiyeleri, kartlar, duvardaki küçük fotoğraf gösterileri vb. için iyi bir seçenektir.

Bununla birlikte, parlak bir yüzey, farklı açılardan bakıldığında istenmeyen parlamaya da neden olabilir. Işıklandırma veya bakış açısındaki bir değişikliğin parlak baskılarda parlamalara neden olabileceğini ve bu da resimdeki ayrıntıların görülmesini zorlaştırabileceğini fark edebilirsiniz.

Sonuç olarak, parlak bir yüzey günlük fotoğraflar, davetler ve kişisel kullanım için iyi bir seçenektir. Ancak fotoğrafları sergilemeyi veya profesyonel bir fotoğrafçı olarak satmayı planlıyorsanız, diğer fotoğraf sonlandırma seçeneklerini keşfetmek de iyi bir fikirdir.

 

inci

Saten veya parlak kaplama olarak da adlandırılan İnci kaplama, Parlak ve Mat arasında bir dengedir. Işıltılı bir kaliteye sahip olmasıyla ünlüdür. İnci kaplamalar biraz parlaklık ve kontrast sağlar ancak renk bozulmasını daha parlak seçenekler kadar kolay göstermez. İnci genellikle yüksek kaliteli baskılar ve fotoğraflar (düğün portreleri veya çerçeveli profesyonel fotoğrafçılık gibi) için kullanılır. Bunun nedeni, yumuşak bir parlaklık ve doku kombinasyonunun en iyi fotoğraflarınız için hoş bir görünüm oluşturabilmesidir. İnci kaplama, parlak kaplamadan daha az yansıtıcı olduğundan, camın altında iyi çalışır ve birçok açıdan görülmesi kolaydır.

Fotoğraf Çerçevesi ve baskılar

 

Fotoğraf bitirmek için hiçbir zaman doğru veya yanlış bir seçim yoktur. Fotoğraf ekranının genel görünümüne ve ne için yazdırmak istediğinize karar verin. Albüme koyduğunuz bir resim için parlak bir baskı, bir fotoğraf yarışmasına katılırsanız aynı resim için mat bir kaplama seçebilirsiniz.

En önemlisi, denemekten asla korkmayın. Her fotoğraf bastığınızda bazı şaşırtıcı ve harika efektler keşfedebilirsiniz!