Tatil fotoğraflarınız için 9 Mobil Fotoğrafçılık ipucu!

Tatil fotoğraflarınız için 9 Mobil Fotoğrafçılık ipucu!

Bir sonraki tatiliniz için heyecanlı mısınız? Tüm önemli hazırlıkları tamamladıktan sonra, bu sefer tıklamak istediğiniz resim türünü planladığınızdan emin olun. Ne de olsa, geziyi tekrar tekrar yaşayabilmenin tek yolu fotoğraflarınız, değil mi?

Seyahat fotoğrafçılığınızı kolaylaştırmak için, bu sefer en iyi türde fotoğrafları çekmenizi sağlayacak 9 hızlı ipucunu bir araya getirdik!

Bunları Fotoğraf Kitaplarına, Fotoğraf Baskılarına veya Çerçeveye buradan yazdırın! (Not: Yaz indirimi sırasında düz Rs. 200 indirim kazanın!)

İşte seyahat fotoğrafınız 101 (bize daha sonra teşekkür ederiz!)

 

Her zaman gün batımından sonra bekle

Bazen tıklayıp bir sonraki yere geçmekle o kadar meşgul oluyoruz ki günün en iyi kısmını kaçırıyoruz. Altın saat için gün batımından sonra beklemenizi öneririz. Bazen en iyi ışık gün batımından sonraki 30 dakika içindedir.

 

Perspektifleri ve samimi etkileşimleri keşfedin

İnsanların veya nesnelerin fotoğraflarını çekerken, biraz tazelik için biraz derinlik perspektifi aramak iyi bir fikir olacaktır. İnsanları fotoğraflarken, onları elementte yakalamayı deneyebilirsiniz. Samimi fotoğraflar, pozlanmış bir an yerine bir hazine hazinesidir.

 

Sıra dışı doğaya dikkat edin

Bir yolculuğa çıkarken veya doğa temelli kasabaları ziyaret ederken, doğal unsurlarda bazı yan yana dizilişlere dikkat etmek iyi bir fikirdir.

 

 

Yansıma ile oynamaya çalışın

Fotoğraflarınızda daha fazla derinlik yaratmak için mümkün olan her yerde ışık ve yansıma ile oynayın.

Sabah ışığını kovala

Gün doğumu günün en büyülü zamanıdır. Erken saatler daha az ziyaretçi çeker, bu da daha huzurlu ve keyifli bir ortam sağlar. Yumuşak sabah ışığı, manzara veya portre fotoğrafçılığı için de mükemmel bir fırsat sağlar.

Video çekerken hareketsiz fotoğraflara tıklayın - böylece hiçbir şeyi kaçırmayın

Safariler, yol gezileri ve olaya dayalı fotoğrafçılık için, video çekerken sabit fotoğraflara tıklamak iyi bir fikirdir. Bu şekilde dürtüsel anları kaçırmazsınız. Bonus: Bu videolarla o makaraları kolayca koyabilirsiniz ????

 

3D fotoğrafları tıklamayı deneyin

Fotoğraf çeken insanların doğa fotoğrafçılığı olsun, görüntülerin 3D efekti ile oynamaya çalışın.

Bir ön planı, orta planı ve arka planı net bir şekilde çekmeye çalışın.

Bu kelimeler nelerdir?

Ön plan, kameraya en yakın olan her şeydir - burada, sahneyi oluşturmaya yardımcı olmak için birlikte çalışan çim ve çiçeklerden oluşur. Arka plan, bu örnekte dağ ve vadi olan görüntünün arkasındaki şeydir. Ölçek ve yer duygusu yaratmaya yardımcı olurlar. Orta zemin diğer iki bölge arasındadır ve bu fotoğrafta ahşap kulübe.

Bu bölgelerin her biri, görsel olarak daha ilginç bir fotoğrafa yol açan bir derinlik hissi yaratır, çünkü göz çeşitli katmanlar arasında çalışmak için zaman harcar.

 

DSLR yok mu?

Sorun değil

 

Telefonunuzun kamerasından iyi ve unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Resimlere tıklayarak telefonunuzu en iyi şekilde kullanmak için hızlı ipuçlarını okuyun!

 

Tatil fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde belgelemek için Fotoğraf Baskılarını ve Fotoğraf Kitaplarını deneyin. Ne de olsa fotoğraf, aksi halde gitmiş bir ana dönüş biletidir, değil mi?